01.12.13

Krabbstuas Zanto (Svartvatnets Dina - NJCH Svartvatnets Mr.X) på delt førsteplass Gordonsetter-cup HØST-2013KulKulKul

GRATULERER !!!

Fra www.gordonsetterklubben.no :

VK-cupen endte med delt seier mellom Klettkovens Shira (Jim Pedersen) og Krabbstuas Zanto (BILDE) (Tom Roger Strøm). Begge fikk 19 poeng. Shira oppnådde poengene med 1.VK kval og 1.VK/Cacit finale, mens Zanto klarte 1.VK m/Cacit finale, Nr.4 NM-lag og Nr.4 NM-lag individuelt. Tredjeplassen på lista deles av Klettkovens Tikken (Roald Fjæraa) med 1.VK m/CK kval og 3.VK finale, Resdalen`s Rypi (Bjarne Engen) med 1.Vk m/CK kval og 1.VK kval og Mountaineer`s Henke Larsson (Camilla Riise og Roland Strige) med 2.VK m/CK kval og 2.VK finale. Alle har 14 poeng.

I I AK-cupen endteKvænangsfjellet´s Tia Maria (Kjetil Mathisen) på topp. Hun har 16 poeng fordelt på 1.AK, 3x2.AK og 3.AK. På andreplass ligger Buskogens Dtt Daisy (Thomas Svensen) med 12 poeng med 1.AK og 2x2.AK. Tredjeplassen på lista ble delt mellom Glitresjøens Mia (Sten Gunnar Pedersen) og Bossbøens Lotta (Egil Åsli). Begge disse hundene har 10 poeng med premiene 1.AK, 2.AK og 3.AK.

I UK-cupen vant Porsangerviddas Black Hunter (Sonja og Harry Hansen) suverent. Han har hele 39 poeng etter seier i Norsk Derby pluss 2x1.UK og 2x2.UK. Andreplassen ble tatt av Rypedalens Misty (Michel Van Der Spruyt) med 13 poeng. 3 hunder deler tredjeplassen med 12 poeng på to premieringer. Disse er Nakkehages Bf Walther (Preben Pedersen), Zettertjärns Qillen (Jan Egil Pallin), ogÅshöydens Grand Lady (Endre Nilsen):

På skogen endte Tg Buzz(Marius Jørve Arnesen) på topp. Han har 3x1.AK, hvorav en er med ÆP og 4x2.AK og fikk 35 poeng. Imidlertid har Gullsmedåsens Maia (Jan Sundfør) hatt en kjempeavslutning på sesongen. Hun har 4x1.AK og dermed 24 poeng på andreplass. Imingens Jf Mayhem (Rune Skeie) endte på tredjeplass med 18 poeng.

 

GRATULERER TIL ALLE MED PREMIER OG FLOTTE PLASSERINGER + oppnådde mål i 2013 !!!!! KulKul

Nytt år, nye muligheter....

VK-CUP HØST 2013

VK-lista toppes av Klettkovens Shira (Jim Pedersen) sammen med Krabbstuas Zanto (Tom Roger Strøm). Begge to har 19 poeng fordelt på to premieringer. Tredjeplassen på lista deles av Klettkovens Tikken (Roald Fjæraa), Resdalen`s Rypi (Bjarne Engen) og Mountaneer`s Henke Larsson (Camilla Riise og Roland Strige) som har 14 poeng.

For fullstendig liste se www.gordonsetterklubben.no

  • Klettkovens Shira Jim Pedersen 1.VK kval+1.VKm/Cacit finale
  • Krabbstuas Zanto T.R.Strøm/L.Grøvnes 1.VKm/Cacit fin+Nr4 NM‐lag+Nr 4 individuelt NM‐lag
  • Klettkovens Tikken Roald Fjæraa 1.VKm/CK kval+3.VK finale
  • Mountaineer`s Henke Larsson C. Riise og R.Strige 2.VK m/CK kval+ 2.VK finale
  • Resdalen`s Rypi  Bjarne Engen 1.VKm/CK kval
  • Klettkovens Tuula Roald Fjæraa 4.VK kval+ 6.VK finale
  • Soknahåggån´ sI Lundesola Bjarne Engen Nr4 NM‐lag + 2.VK kval 
  • Bjørklitoppens Madonna  Elin/Sverre Andersen 2.VK finale+ 3.VK kval
  • Trixie Kristin/Eskild Bothner 2.VK semi 
  • Aasrabben`s Rimi II Wenche og Henry Aaseth 3.VK finale
  • Magda Edgar Henriksen 1.VK kval
  • Akaheia`s Liss Johan/Robert Aas 2.VK kval
  • Bossumskogens Lapplisa Birger Hermansen 2.VK kval
  • Klettkovens Gild Roald Fjæraa 2.VK kval
  • Krabbstuas Pippi Tor Halvor Lian 2.VK kval
  • Langsuas Boss Gudmund Wadahl 2. VK kval
  • Rypedalens Mini Thomas Bull Enger 2.VK
  • Gullsmedåsens Maia Jan Sundfør 3.VK
  • Taiko Gunnar Skår 3.VK kval
  • Trollheimens Alfa A.Gomo Leistad 3.VK kval 
  • Egon Jim-Rune Øyum Pedersen Nr4 NM‐lag
  • Idrefjällens Dolly Parton Kjell Roger Maliberg 4.VK

 

AK-CUP HØST 2013

Her leder Kvænangsfjellets Tia Maria (Kjetil Mathisen), med 16 poeng fordelt på 5 premier. Ny hund inn på andreplass er Buskogens Dttt Daisy (Thomas Svensen) med 12 poeng. Tredjeplassen på lista deles av Glitresjøens Mia (Sten Gunnar Pedersen) og Bossbøens Lotta (Egil Åsli). Begge disse hundene har 10 poeng.

For fullstendig liste se www.gordonsetterklubben.no

 

  • Kvænangsfjellet`s Tia Maria Kjetil Mathisen 1.AK+ 3x2.AK+3.AK
  • Buskogens Dtt Daisy Thomas A Svensen 1.AK+2x2.AK
  • Bossbøen`s Lotta Egil Åsli 1.AK+2.AK+3.AK
  • Glitresjøen`s Mia Sten G Pedersen 1.AK+2.AK+3.AK
  • Svartkulpens Mf Svea Marit Bjercke 1.AK+2.AK
  • Trixie Kristin/Eskild Bothner 1.AK+2.AK
  • Bjørklitoppens Luna Arve Jensen 1.AK
  • Bjørklitoppens Speedy Steinar Meleng 1.AK
  • Finnvola`s Tikken Bjørnar Boneng 1.AK
  • Krabbstuas Pippi Tor Lian 1.AK
  • Rørosviddas Turte Per M. Holden 1.AK
  • Storsteinens Galante Gant Britt Einarsen 1.AK
  • Viggadalens Only-One Rune Carlsen 1.AK 
  • Østmoen`s Virpi Kjell Harjo 1.AK
  • Åens Yara William Fournaros 1.AK
  • Mountaineer`s Hollywood R. Bye/K.Singsaas 2x2.AK
  • Åens Selma Geir M Søgård 2.AK+3.AK
  • Aasrabben`s Ada Trond B Aaseth 2.AK
  • Glitresjøen`s Aron Kjell Rhoden 2.AK
  • Idrefjällens Champ Kjetil Nilsen 2.AK
  • Krabbstuas Bianca Svein M Laugsand 2.AK
  • Kvænangsfjellet`s Thea Odd E Hansen 2.AK
  • Kvannlidalens Gry The Great W.Dahlsten/Jon A.Grande 2.AK
  • Mosjømarka`s Mocca Lars E Østby 2.AK
  • Norgordons Kira Egil Opperud 2.AK 
  • Norgordons Rush Fredrik Schøyen 2.AK
  • Riskammens Tt Vilje Arild Lundberg 2.AK
  • Svartbekkens Orry Kai I.Sterten 2.AK
  • Taro Espen Johnsen 2.AK 
  • Tømmeråsen`s Myra S.A.Mæhre/T.Bøckman 2.AK
  • Varangerviddas La Dolce Vita Henriette Hansen 2.AK
  • Våkleivas Maya Harald Bjelke 2.AK
  • Zettertjärns Prazzel Kristina Edh 2.AK
  • Åshöjdens Frøya Egil Opperud 2.AK
  • Buskogens Cak Zanto II Tore Gjønnes 2x3.AK
  • Bukkafjellets Af Pluto H.Kristoffersen/R.Thomassen 3.AK 
  • Entangen`s A3-Bris Anita Vebenstad 3.AK
  • Finngangens Ad Mira Uwe R.Woll 3.AK 
  • Samsjøvolas Artemis I.C.Denton/A.Grebstad 3.AK
  • Svartskåras Black Hunter Yngve Kleppang 3.AK 
  • Tågåtunet`s Luna Av Vestbrynet K.Reed/A.Reed 3.AK

 

UK-CUP HØST 2013

Porsangerviddas Black Hunter (Sonja og Harry Hansen) presterte å vinne Norsk Derby 2013 og inntok dermed en suveren ledelse. Det er delt andreplass mellom Zettertjärns Qillen (Jan Egil Pallin) og Nakkehages Bf Walther (Preben Pedersen). Begge 2x1.UK og 12 poeng.

For fullstendig liste se www.gordonsetterklubben.no

 

  • Porsangervidda`s Black Hunter Sonja/Harry.A.Hansen 1.pr Derby Finale+2x1.UK+2x2.UK
  • Nakkehages Bf Walther Preben Pedersen 1.UK+1.UK
  • Zettertjärns Qillen J.E.Pallin 1.UK+1.UK
  • Åshöjdes Grand Lady Endre Nilsen 1.UK+1.UK
  • Tømmeråsens Nani Ulf Harald Nilsen 1.UK+2x2.UK
  • Rypebrinken`s Wargo Håvard Rødsjø 2.UK+1.UK
  • Evjegaardens Brea Tom Erik Øygard 3x2.UK
  • Rypedalens Misty Michael Van Der Spruyt 2x2.UK+3.UK
  • Femundhunds Marco Quasimodo Ingvald Evjen 1.UK
  • Milomix Bolt Andreas Bjørn 1.UK
  • Zettertjârns Qaxzig Kenneth L.Bjørnstad 1.UK
  • Åshöjdens Zamba G.Schei/E.Kjønnås/H.M.Sparby 1.UK
  • Zettertjärns Rejz Hanne Fevik 1.UK
  • Åshöjdens Ghi Gant Hallgeir Bjørkavåg 1.UK
  • Stetinden`s Aialos Atle Steinbakk 2.UK+2.UK
  • Reisarypas Bivdi Ola Dyrstad 2.UK+3.UK
  • Bjøklitoppens Tira Tom Lønstad 3.UK+2.UK
  • Evjegaardens Happy Luna John K.Sigvartsen 2.UK+3.UK
  • Bjørklitoppens Ask E.Hermansen 2.UK
  • Bukkafjellets Bn Luna Jan Heiberg 2.UK 
  • C.Frøya Av Skrubeken F.R.Olsen 2.UK
  • Gaia Bente Kjøraas Knoph 2.UK
  • Heimfjellets Pippi Anders H Eek 2.UK
  • Idrefjällens Frisk Anders Ranheim 2.UK
  • Langvatnet`s Wilma Stella Knut Reed 2.UK 
  • Luna Kjell O.Oftedal 2.UK
  • Stetindens Sir Julius Storm Stig Kokkvoll 2.UK
  • Trollheimens Birk Eivind Erntsen 2.UK 
  • Tøfteaasen`s Isa Robert Aas 2.UK
  • Zettertjärns Quajza Kenneth Løfald Bjørnstad 2.UK
  • Fuglefjellets Frigg O.Næsje/J.Fegri 2x3.UK
  • Fuglefjellets Shinko Inger Lise Sandbeck 3.UK
  • Zettertjärns Silba Gunnar Skår 3.UK

08.05.13

VK-CUP VINTER 2013
1. plass: Soknahåggan`s I Lundesola
til Bjarne Engen klarte å få 1.VK m/Cacit finale og 1.VK m/Ck kval.

2. plass: Zettertjärns Izak til Espen Andre Hansen klarte gjennom en 1.VK finale, 3.VK kval og i tillegg flott innsats på nm-lag vinter.

3. plass: Huldrefjellets Tessie Tc II til Elin Nesse oppnådde 4.VK finale og 2.VK semi.

AK-CUP VINTER 2013
1. plass: Huldrefjellets Tessie Tc II
til Elin Nesse vant AK-cupen med 3x1.AK+2.AK.

2. plass: Akaheias Liss til Johan Aas og Krabbstuas Zanto til Tom Roger Strøm og Line Grøvnes delte andreplassen I AK-cupen med 1.AK+2.AK+3.AK.

UK-CUP VINTER 2013
1. plass: Krabbenesmyras B-Taiga
til Roger Tømmerholen vant UK-cupen med 3x1.UK+3x2.UK. Hun debuterte i tillegg i AK med 2.AK og 1.AK og er nå klar for VK.

2. plass: Langsifjellets Pippa til Morten Aasbø med 2x1.UK+2x2.UK.

3. plass: Junkerens Raisa til Elin Nesse med 1.UK+3x2.UK.

GRATULERER !!!

 

PREMIER VINTER 2013    pr. 02.05.13

For fullstendig liste se: www.gordonsetterklubben.no >>>
VK - PREMIER

  1.  Soknahåggån`s I Lundesola Bjarne Engen 1.VK m/Cacit finale+1.VKm/CK kval
  2. Zettertjärns Izak S67922/2008 Espen Andre Hansen 3.VK kval+1.VK finale+4.pr nm-lag+nr.4 ind.Nm-lag
  3. Huldrefjellets Tessie Tc II 04071/06 Elin Nesse 2.VK semi+4.VK finale
  4. Egon Langsundets NO48134/09 Jim-Rune Ø.Pedersen 1.VK finale+3.VK kval+5.VK kval
  5. Cinta 19671/06 Berit Riise og Knut Østmo 1.VKm/Cacit finale
  6. Bukkafjellets Af Fauna NO32790/10 ArildDahl 1.VK kval+5.VK finale+4.prnm-lag
  7. ArefjellsMitza NO37392/09 Joar Petter Myren 3.VK finale+3.VK kval
  8. Resdalen`s Rypi 22632/06 Bjarne Engen 3.VK finale+3.VK
  9. Buskogens Aak Trixi 01130/08 Thomas A.Svensen 1.VK kval+4.pr mn-lag
  10. Børgsjitens Anni 01955/04 Marius Aakervik 1.VK m/CK kval
  11. Mountaineer`s Hillary Katarina Niva/Dag Runar Voldvik 1.VKm/CK kval
  12. LangsundetsGalggo 09183/04 Frank Gunnar Bjørn 1.VK m/CK kval
  13. Magda 14245/07 Edgar Henriksen 2x 3.VK kval
  14. Henke Larsson Camilla Riise 1.VK kval 
  15. Langsuas Boss NO47918/09 Gudmund Wadahl 1.VK kval
  16. Luna Odd Arne Tolås 3.VK kval+5.VK
  17. Budalen`s Zappa 11490/08 Fredrik W-Larsen 2.VK m/CK kval
  18. Børgsjiten`s Dått No Espen Farkvam/Marthe Austvik 2.VK kval
  19. Imingens Ek Ima Charm III 24302/08 Nina/PerArneKjelsberg 2.VK kval 
  20. Børgsjitens Era 25924/07 Svein Erik Kjølstad 3.VK kval
  21. Solheimfjellets Brando NO34088/09 Bjørn Pahlm 4.VK kval+6.VK kval
  22. Gullsmedåsens Maia NO42231/10 Jan Sundfør 4.VK kval
  23. Lomheia`s Max 04728/04 Odd Arne Tollås 6.VK finale
  24. Bjørklitoppens Madonna 18300/07 E./S.Andersen/Mads Hansen 6.VK kval 
  25. Femundhunds Sanni Suse 15440/07 Berit Riise og Knut Østmo 6.VK kval



AK - PREMIER

  1. Huldrefjellets Tessie Tc II 04071/06 ElinNesse 3x1.AK+2x2.AK
  2. Krabbstuas Zanto NO58888/10 Tom Roger Strøm og Line Grøvnes 3.AK+2.AK+1.AK
  3. Akaheia`s Liss Johan Aas/Robert Aas 1.AK+2.AK+3.AK
  4. Krabbenesmyras B-Taiga NO43760/11 Roger Tømmerholen 2.AK+1.AK
  5. Arefjells Mitza NO37392/09 Joar Petter Myren 1.AK+2.AK
  6. Krabbstuas Pippi 16079/07 Tor Halvor Lian 2.AK+2.AKBørgsjitens Era 25924/07 Svein Erik Kjølstad 1.AK+3.AK
  7. Stegjefjellet`s Targa II  NO34544/10 Maja Kolsum 1.AK+3.AK
  8. Åshöjdens Xantos S46023/2006 Siw Magnussen 1.AK
  9. Blåstøyten`s Pelle NO50753/10 Rune Pedersen og Ulrika Nøstdahl 1.AK
  10. Kvænangsfjellet`sThule NO41814/10 Terje og Lillian Soleng 1.AK
  11. Mountaineer`s Hillary SE19694/2010 Katarina Niva og Dag Runar Voldvik 1.AK
  12. Noaidons Max NO39975/11 Ludvig Gråtrud 1.AK
  13. Reisavannet`s Rio NO54573/09 Ivan Severinsen 1.AK
  14. Tytingens Tinka NO46196/10 Rune Ingebretsen 1.AK
  15. Åens C Rypa DK01556/2006 Morten Lyngstad/Per Gunnar Svendsen 1.AK
  16. Aasrabben`s Aila  NO39727/10 Stein Løkken 1.AK
  17. Bukkafjellets Af Fauna NO32790/10 Arild Dahl 1.AK
  18. Børgsjiten`s Diero 23327/08 Gunnar Marthinsen 1.AK
  19. Fordalens Anna-Phil  NO49788/09 Alf Jomas Buseth 1.AK  
  20. HurraFjellet`s Nitro-Gen NO34775/10 Henning Johannes Kristiansen 1.AK
  21. Luna NO54032/09 Odd Arne Tolås 1.AK
  22. Rypedalen`s Kaja NO31848/11 Thomas Bull Enger 2.AK+2.AK 
  23. Resdalen`s Alfa NO55900/10 Rune Kjerstad 2.AK+3.AK
  24. Vinjevegen`s Rihanna NO32963/11 Frank Rønningen 2.AK+3.AK
  25. ÅensYara DK00919/2011 William Fournaros 2.AK+3.AK
  26. Bjoreiens Magic NO44846/09 Halvor Stendahl/Rigmor Stendahl 2.AK
  27. Bossbøen`s Lotta NO30965/11 Egil Åsli 2.AK
  28. Finnvola`s Blues At Sunrise NO33707/10 Solfrid Fagerbekk 2.AK
  29. Grunnavassfossen`s A Chanti 12693/06 Ola Lunden Nedrejord 2.AK
  30. Gullsmedåsens Zorro NO42226/10 Terje og Cathrine Slungaard 2.AK
  31. Hagelsprutans Q Qurt Wenche Porsanger 2.AK
  32. Imingens Jf Maheim NO30952/10 Rune Skeie og Anne Kimberly Tvedt 2.AK
  33. India 13361/08 Emmy Carine Knudtzon/Trond Remvang 2.AK
  34. Katfosåsen`s Natt NO31881/10 Siw Magnussen/Nils O. Bottegård 2.AK
  35. Norkampens Millie Line Foss 2.AK
  36. Svartkulpens Mf Svea Marit Kristine Bjercke 2.AK
  37. Tipi NO31296/11 Børre Larsen 2.AK
  38. Samsjøvolas Annie NO38174/09 W.Trehag/Rolf Bye 2.AK
  39. Arefjells Taiga NO37393/09 Gunnar Gangstø 3.AK
  40. Børgsjiten`s Ag Enya NO31263/11 Terje Hanssen 3.AK
  41. Evjegaarden`s Titus NO37445/09 Jon Terje Øvstetun 3.AK
  42. Gullsmedåsens Maia NO42231/10 Jan Sundfør 3.AK
  43. Langsundets FløyaNO48033/09 Lars Thomas Nordkild 3.AK
  44. Mountaineer`s Hollywood SE19692/2010 Kjersti Singsaas og Rolf Bye 3.AK
  45. Samsjøvolas Artemis NO38178/09 Ian C Denton og Ane Grebstad 3.AK
  46. Storsteinens Galante Gant NO39228/10 Britt Einarsen 3.AK
  47. Zaya-Akita 13346/05 Jan Hugo Holte 3.AK

 

UK - PREMIER

  1. Krabbenesmyras B-Taiga NO43760/11 Roger Tømmerholen 3x1.UK+3x2.UK
  2. Junkerens Raisa NO53200/11 Elin Nesse 1.UK+3x2.UK
  3. Langsifjellets Tattico Diego  NO48899/11 Ingvald Ingebretsen 1.UK+1.UK
  4. Langsifjellets Pippa  NO48902/11 Morten Aasbø 1.UK+2x2.UK
  5. Bualia`s Maksi NO52692/11 Torleif Enlid 1.UK+2.UK
  6. Femunhunds Prins  NO56213/11 Hans Christian Nordvik 1.UK+2.UK
  7. Patjanen`s Black Beauty SE32933/2011 Line J og Terje Kvilstad 1.UK+2.UK
  8. Svanelvdalens Bris  NO48952/11 Hanne Fjellheim/Svein Fjellheim 1.UK+2.UK
  9. Løvjølia`s Tilla Eilif Johansen 1.UK+2.UK
  10. Femunhunds Humla  NO56216/11 Berit Riise og Knut Østmo 1.UK 
  11. Krabbenesmyras B‐Milli  NO43761/11 Pål Anders Wang 1.UK
  12. Junkerens Irgo II NO53190/11 Frank Gunnar Bjørn 1.UK
  13. Reisarypas Bivdi  NO55126/11 Ola Dyrstad 1.UK
  14. Reisarypas Mailo  NO55120/11 Gunnar Marthinsen 1.UK
  15. Taro NO33003/12 Espen Johnsen 1.UK
  16. Tuva NO30467/12 Morten Soltvedt 1.UK
  17. Eikeskogen`s Tyri NO51912/11 Kristine Moe Skille 2.UK+2.UK
  18. Stetinden`s Aialos  NO56280/11 Atle Steinbakk 2.UK+2.UK
  19. Trollvidda`s Mysil NO44274/12 Elisabeth Selnes 2.UK+2.UK
  20. Itza`s Svaipa NO52923/12 Anne Maj Krogh 2.UK+3.UK
  21. Fjeldåsen`s Etna  NO31709/12 Tommy Johansen 2.UK
  22. Krabbenesmyras B-Mærka NO43758/11 Karl Petter Johansen 2.UK
  23. Krabbenesmyras Bello Magnar Steen 2.UK  
  24. Stetinden`s Sir Julius Storm NO56279/11 Stig Kokkvold 2.UK
  25. Storm Zb  NO48602/11 Kjetil Kirkhus 2.UK
  26. Tøfteaasen`s Isa NO45441/12 Robert Aas 2.UK
  27. Zettertjärns Quxzig SE62045/2011 Kenneth L Bjørnstad 2.UK
  28. Patjanen`s Santa-Sofia SE32931/2011 John H Benjaminsen 2.UK
  29. Rørosviddas Buddy NO40500/11 Lars H. Meli 3.UK
  30. Krabbenesmyras B-Odine NO43763/11 Steinar Bøe 3.UK
  31. Zettertjärns Pop Ztar SE34101/2011 Rune Garberg 3.UK 
  32. Zettertjärns Salza SE32708/2012 Dag Ove Johansen 3.UK

 


For fullstendig liste: GS-CUP på www.gordonsetterklubben.no