Jaktprøver Vefsn jff

Vefsn JFF`s jaktprøve 05.-07.04.13 - Børgefjellskolen

I år arrangerte vi en prøve som gikk over tre dager, men pga lite VK-hunder ble det to-dagers VK, med finale på søndag. UK-AK gikk over tre dager.

PGA vær og føre i forkant av prøvehelga satte vi en begrensning på antall hunder i UK-AK (max.10) Dette med tanke på hunder, førere og dommere. I ettertid så syns vi dette var en riktig avgjørelse, for i enkelte terreng var det en halv meter snø å baske i for hundene... Vi i prøveledelsen vil takke for at folk var så flinke å si fra at de ikke kom, sånn at vi fikk fylt på med hunder fra ventelista. Kjempe bra!!!

Vi var skikkelig heldig med været, sol og fint hele helga og mye fugl i terrenget. Så på tross av at det var tungt føre, så fikk vi premiert brukbart med hunder.... Av 150 startende hadde vi 40 premier !!! GRATULERER TIL ALLE SAMMEN !!!

Vi vil rette en stor takk til alle hyggelige deltagere og Per og Jorun på Børgefjellskolen som hjalp oss til å få til en flott og sosial jaktprøve, med en kjempeartig og god jegermiddag. NKK`s representant har ikke mottatt noen klager og syns at det har vært et vellykket arrangement.

Takk til sponsorer Troll hundefor, XL-bygg Næstby Trevare og Sørum silketrykk.

Sist men ikke minst vil vi takke dommerne som gjør det mulig for oss å arrangere jaktprøver !!!!

TUSEN TAKK FOR OSS OG VELKOMMEN TIL NESTE ÅR !!!!

Med vennlig hilsen

Geir, Tom-Roger, Line, Einar og Elin

Prøvekomiteen i VJFF.

ES Royaluras I-Tundra Pål Tore Raabakken og Christel Sæternes 1.VK m/CK kval
GS Egon Jim-Rune Øyum Pedersen 1.VK finale + 5.VK kval
B Raunakkens Cox Nils B Skaar 2.VK finale
GS Arefjells Mitza Joar Petter Myren 3.VK finale + 3.VK kval
ES Villmarksporten`s Vilma Reidar Nilsen 4.VK finale
P Myrteigen`s Joika Håvard Meyer 1.VK m/CK kval
B Velvet Dei Fiorindo Nils B Skaar og Tove Løvås 2.VK kval
ES Rampen`s Sako Krister Stav 2.VK kval
IS Yggdrasil Kn-Roxo Øyvind Kleiven 3.VK kval
ES Slottvidda`s I M Ramses Håvard Dekkerhus 4.VK kval
ES Stillatjønna`s Karmen Arild Redergård 1.UK
IS US Tixi Einar H Olsen/Hege Olsen 1.UK
IS Skogrypas Zico Åse Rosten 1.UK
IS Skogrypas Roma Kennet Mossige 2.UK
GS Junkerens Raisa Elin Nesse 2.UK
ES Bomstein Penny Terje Johannessen 2.UK
ES Stillatjønna`s Prego Ketil Ingebrigtsen 2.UK
KV Absolute Action`s La Luna Bente Hyttebakk 2.UK
GS Zettertjärns Salza Dag Ove Johansen 3.UK
IS Skogrypas Tussa Kennet Mossige og Siv Raaen 2.AK + 2.AK
ES Buster Otte Høgli 2.AK + 3.AK
P Luna Asle Hasselvold 2.AK
ES Håkåstjønnas X-Trim Pål Inge Røe 3.AK
GS Krabbstuas Zanto Tom Roger Strøm og Line Grøvnes 3.AK + 2.AK
SV La-Cstella Cathrine Enoksen 3.AK
P Hopfossen`s Orion Wiggo Bråten 2.AK + 3.AK
GS Børgsjiten`s Ag Enya Terje Hanssen 3.AK
KV I-Sjersjant Tips Marie Houge og Anders Wien 3.AK
ES Nyheimgutens Tiramisu Ståle M Bjørnvik 3,AK
GS Arefjells Taiga Gunnar Gangstø 3.AK
GS Åens Yara William Fournaros 2.AK
GS Mountaineer`s Hillary Katarina Niva og Dag Runar Voldvik 1.AK
SV Stebas Olga Petra Fransson/Knut Kjønnås 1.AK
IS Skåbufjellas Lille My Øyvind Karlsen 1.AK


07.09.12
Hei!! Tar gjerne i mot flotte bilder fra prøven, som vi kan legge ut på siden.....
Takk til alle dommere og deltagere som gjorde helga til en kjempetrivelig jaktprøve.
Takker også alle i Hattfjelldal som hjalp til. Det ble ikke så mange premier, men mange hadde sjansen....
Gratulerer til alle sammen !!!!  
 
PREMIELISTE 25.-26.aug. 2012
Vefsn JFF`s Hattfjelldalsprøve.
GS Svartvatnets ToyaJann Ivar Sæther1.VK kval
ES LemmyArne Kongsdal1.VK m/Cacit finale
ES Vinsterfjellet PimFrans Oskar Myrvang2.VK finale
IS Kvitsteindalens Kim PossibleKnut og Bente Ebbesen3.VK finale
KV Markusfjellet`s Gdf RaipasUlf Antonsen4.VK finale
ES Munkefjellets KeilaKurt Egil Bjørkmo2.AK
SV Schou`s LerkeØyvind Gruben1.UK + 2.UK
ES Stillatjønna`s KarmenArild Redergård2.UK
ES Varem`s No7 El PistoleroTor Ove Holmen2.UK
IS Kvitsteindalens Lara CroftØyvind Karlsen2.AK
B Eirams Otira OrakelKarianne Storvoll2.AK
B Lv RonjaArild Tokle3.AK
SV Stebas OlgaPetra Fransson/Knut Kjønnås3.AK
SV Pldsfjellets FivrelAnders Lunde2.UK
GS Børgsjitens Ag EnyaTerje Hanssen2.UK
GS Langsundets KodakGeir Schei og Elin Kjønnås2.AK
ES Trollsteggen`s H-RappClaus Mathisen2.AK
IS Undhjemsbakkens A FrøyaAsbjørn Svenning3.AK
GS Arefjells MitzaJoar Petter Myren1.VK kval





Premieliste Vefsn JFF 14.-15.04.12
 

IS Skåbufjellas Lille My / NO43981/10 Karlsen, Øyvind / Karlsen, Øyvind 2 UK + 1 UK

SV Kragborg Nivi / DK01681/2011 Due, Anders / Gruben, Kjell Arne ………........2 UK

GS Krabbstuas Zanto / NO58888/10 Grøvnes, Line / Strøm, Tom Roger …...….…1 UK

GS Klettkovens Tuula / NO47289/09 Fjæraa, Roald / Fjæraa, Roald …….1 AK + 1 AK

GS Klettkovens Tikken / NO57457/09 Fjæraa, Roald / Fjæraa, Roald ……….......2 AK

P Skoglykka's Aik / NO51811/09 Grønli, Eivind / Grønli, Eivind …………2 AK + 1 AK

GS Børgsjitens Era / 25924/07 Kjølstad, Svein Erik / Kjølstad, Svein Erik 1 AK + 2 AK

GS Entangen's A3-Sotatan / 08314/08 Grane, Bjørn / Grane, Bjørn ……………1 AK

IS Tärnafjällens Jetro Tina Av Muumin / SE35030/2011 Pedersen, Siv Hege......3 UK

ES Heggskogens Scott / NO40950/11 Valla, Torstein / Valla, Torstein ……………1 UK

GS Åens Yara / DK00919/2011 Fournaros, William / Fournaros, William ……..... 2 UK

GS Langsundets Ville / NO48036/09 Himo, Mona / Aakervik, Marius ………….. 2 AK

ES Munkefjellets Keila / NO50104/09 Bjørkmo, Kurt-Egil ………......…….2 AK+ 2 AK

ES Rangelfjellet's Prii Noomi / NO38086/10 Johansen, Kari B. / Redergård, Arild 2 AK

B Raunakkens Hexa / NO33816/11 Bergin, Kristin / Bergin, Odd …………………1 UK

GS Langsundets Kodak / NO48032/09 Schei, G/Kjønnås, E / Y.Teodorsen ……… 2 AK

SV Austbakken's Øster / 14748/04 Brækken, Dagfinn / ………………………….. 2 AK

IS Red Garlic's Red Reddix / SE25676/2011 Pedersen, Geir / Bjørn.Andreas….....2 UK

GS Egon / NO48134/09 Pedersen, Jim-Rune Øyum / Pedersen, Jim-Rune……....3 AK

ES Rangelfjellet's Lærke / 09127/08 Borkvik, Vigdis Og Odd / Borkvik, Vigdis….3 AK

IS Kvitsteindalens Kim Possible / 11047/06 & Bente / Ebbesen, Knut Arne............3 AK

ES Po / 25778/08 Myrvang, Frans Oskar / Myrvang, Frans Oskar………………2 AK

LV Tira / S55718/2009 Moen, Tor Sverre / Moen, Tor Sverre……………………2 AK

P Luna / NO50525/10 Hasselvold, Asle / Hasselvold, Asle……………………………1 UK

ES Berkjestølen's Frost / 00226/06 Paulsen, Roger…….......2 VK kval.+ 2 VK FINALE

ES Villmarksporten's Vilma / 09347/07 Nilsen, Reidar / Nilsen, Reidar………1 VK kval.

GS Svartvatnets Mr.X / 11170/06 Geir Schei & Elin Kjønnås /...................1 VK FINALE

ES Slottvidda's I M Gro / 10330/07 Ellingsen, Ivar / Ellingsen, Ivar………… 2 VK kval.

B Velvet Dei Fiorindo / LOI04/121388 Skaar Nils B/ ............. 1 VK kval.+ 3 VK FINALE

IS Skogrypas Raija / 13052/08 Sjøvoll, Ketil / Sjøvoll, Ketil……………………3 VK kval.

ES Slottvidda's I M Junior / 01872/04 Sveli, Per Ivar / Sveli, Per Ivar…………4 VK kval.

GRATULERER ALLE SAMMEN !!!!!

Tusen takk til alle deltakere, hunder og ikke minst alle dommerne som gjorde dette til et vellykket arrengement !!! Her kommer noen bilder fra helgas prøve på Børgefjellskolen, som vi også retter en takk til for et flott opphold og veldig god mat.....