Vinnere av GS-cup Høst 2014

VK  

NR.1 Trixie (Finnvolas Kid - Oda av Nassa) til Kristin og Eskild Bothner 26 poeng (Nr.4 nm-lag lavland og nr. 5 individuelt nm-lag lavland, 1.VK m/CK kval, 2.VK kval og 2x3. kval.)

  Trixie Trixie

NR.2 Egon (Langsundets Faun - EZ Mira) til Jim-Rune Øyum Pedersen 16 poeng (Nr 1. NM-lag høyfjell, Nr. 3 individuelt NM-lag høyfjell og vinner av høyfjellspokalen og 1. VK kval,) 

NR.3 Buskogens Dtt Daisy (Theo Hauts du Barry - Buskogens Aak Trixi) til Thomas Svensen 15 poeng (Nr. 4 nm-lag lavland, 2.Vk finale og 2.VK kval.)

 

AK 

Tømmeråsens Nani (Entangens A1 Storm - Tømmeråsens Sensi) til Ulf Harald Nilsen 19 poeng . ( 2x1.AK, 2x2.AK og 3.AK.)

Tømmeråsens Nani   Nani

NR.2. Krabbstuas Bianca (Svartvatnets Mr.X - Svartvatnets Dina) til Svein Morten Laugsand. 12 poeng etter 2x1.AK. 

NR,3. Aasrabbens Ada (V`Joop Du Marais De La Gordonniere - Aasrabbens Rimi II) til Trond Bertil Aaseth 

Katfosåsens Natt (Svartekällans Yatzy - Lyngrabbens Hera De Vil) til Siw Magnussen. Begge fikk 7 poeng (1.AK og 3.AK.)

 

UK

NR.1  Zettertjärns Vanilla (Basile Du Clos De La Capitainerie - Zettertjärns Bleika Ionasdotter) til Trine Frøseth Nielsen 15 poeng (1.Pr Norsk Derby kval og 1.UK).

  vanilla Vanilla

NR.2. Heimfjellets S Pepsi (Rypebrinkens Lord Moc - Heimfjellets Lagopus Scoticus) til Anders Eek, 

Ragg (Bualias Rågg - Fjällbrudens Kora) til Henry Aaseth 

Østjyllands Sr Taya (Østjyllands PB Rass - Østjylland RBZ Sandy) til Per Jan Espeseth. Alle tre fikk 12 poeng (1.Uk og 2x2.UK.)

 

Skog

NR.1 TG Buzz (Imingens Trønder Trøkk - Trollheimens Ronja) til Marius Jørve Arnesen 31 poeng (1.Vk semi og 3.Vk finale NM-skog, 2x1.Ak og 2.AK.)   TG Buzz TG Buzz

NR.2 Imingens EK Elle-Gant (Robins Kjell - Imingens Br Elleville) til Wenche Porsanger. 21 poeng (1.Vk finale NM-skog og 1.AK.) 

NR.3 Klettkovens Shira (Imingens Bh Gær Go - Klettkovens Tausa III) til Jim Pedersen.15 poeng (1.VK kval og 1.VK semi NM-skog og  3.AK)

GRATULERER til alle sammen !!!

Bilder og info fra www.gordonsetterklubben.no  

(Her finner du fullstendig liste)

 

GS - Premier pr. 09.10.14

Fra www.gordonsetterklubben.no 

 

 

 

I VK-cupen er det fortsatt Egon (Jim-Rune Øyum Pedersen) som leder etter fantastisk innsats under NM-høyfjell.  Han har 16 poeng etter 1.VK kval og seier i NM-lag, samt at han var tredje beste hund i lagkonkurransen. Nummer to på lista med 14 poeng er Klettkovens Shira (Jim Pedersen) som også deltok på laget som vant NM. Trixie (Kristin og Eskild Bothner) er ny nummer tre med 13 poeng. 

 

I AK-cupen leder Krabbstuas Bianca (Svein Morten Laugsand)  etter 2x1.AK og 12 poeng. Andreplassen med 7 poeng innehas av Aasrabbens Ada (Trond Bertil Aaseth), Tømmeråsens Nani (Ulf Harald Nilsen) og Zettertjärns Qillen (Jan Egil Pallin) deler tredjeplassen.  

 

I UK-cupen har nå Lyngmosegaards Gaga (Steinar Pettersen) 17 poeng og leder foran Zettertjärns Vanilla (Trine Frøseth Nielsen) som har 15 poeng. Tredjeplassen deles av Heimfjellets S Pepsi (Anders Eek), Ragg (Henry Aaseth) og Østjyllands Sr Taya (Per Jan Espeseth). Alle har 12 poeng. 

 

GS-cup skog ledes  av TG Buzz (Marius Jørve Arnesen) med 22 poeng. Nummer to er NM-vinner Imingens EK Elle-Gant (Wenche Porsanger) med 15 poeng. Tredjeplassen deles mellom Gullsmedåsens Maia (Jan Sundfør) og Klettkovens Shira (Jim Pedersen) med 14 poeng.

 

VK-CUP pr.15.09.14

Fullstendig GS-CUP: www.gordonsetterklubben.no

Premier alle raser: www.royalura.com 

Egon Langsundets Faun - EZ Mira NO48134/09 Jim-Rune Øyum Pedersen 1.VK kval + Nr 1. NM-Lag, Nr 3 individuelt og vinner av Høyfjellspokalen 16 2
Klettkoven`s Shira Imingens Bh Gær Go - Klettkovens Tausa III 10491/08 Jim Pedersen 1.VK finale + Nr 1. NM-Lag 14 2
Buskogens Aak Trixi Smølarypa`s Ante - Kråklifjellet`s Keyla 01130/08 Thomas Andre Svendsen 3.VK kval + 3.VK semi 10 2
Klettkovens Tikken Roald Fjæraa 2.VK kval + 5.VK finale 9 2
Femundhunds Prins Steinådalens Trym - Rolla NO56213/11 Hans Christian Nordvik/Knut Østmo 1.VK m/CK kval 8 1
Finnvola`s Tikken Børgsjitens Dått No - Finnvola`s Lilly NO32638/11 Bjørnar Boneng 1.VK finale 8 1
Magda Finnvola`s Zico - Varangervidda`s Hulda 14245/07 Edgar Henriksen Nr 1. NM-Lag 6 1
Rørosviddas Cera F Rørosvidda`s Tzarek - Rørosviddas Turte NO35935/10 Pål Morten Holden 1.VK 6 1
Sarabakks Scott Klettkoven`s Gloiat III - Faksfjellet`s Terra NO46214/09 Hans Andreas Øygarden 1.VK kval 6 1
Taro Kimi - Troya NO33003/12 Espen Johnsen 1.VK kval 6 1
Åshöjdens Ask Åens Outlaw - Åshöjdens Camaron S36729/2007 Hege Leigland Nybakk 1.VK 6 1
Bjørklitoppens Speedy Langsundets Faun - Huldrefjellets Diva Tc NO45084/10 Steinar Meleng 2.VK kval 5 1
Åens G. Blackie Troldmarkens Aplaus - Åens Una DK09372/2006 Arild Dahl 4.VK kval 3 1

AK-CUP pr.15.09.14

Fullstendig GS-CUP: www.gordonsetterklubben.no

Premier alle raser: www.royalura.com 

Krabbstuas Bianca Svartvatnet`s Mr X - Svartvatnet`s Dina NO58889/10 Svein Morten Laugsand 1.AK + 1.AK 12 2

Aasrabben`s Ada V`joop Du Marais De La Gordonniere - Aasrabben`s Rimi II NO39726/10 Trond Bertil Aaseth 1.AK+3.AK 7 2

Krabbenesmyras B-Odine Wyndancer Thunder - Zettertjärns U-Flax NO43763/11 Steinar Bøe 1.AK 6 1

Tysvika`s Mira V`joop Du Marais De La Gordonniere - Smølarypa`s Pia NO34055/09 Marianne Myrmo 1.AK 6 1
Trixi Bashammerens Storm - Frida NO31827/12 John Erik Amundsen 2x2.AK 6 2
Zettertjärns Qillen Resdalen`s Rotax - Zettertjärns Ditzie Mimsdotter SE62048/2011 Jan Egil Pallin 2.AK + 2.AK 6 2
Fuglemyras Troja Fuglemyras Parma - Norkampens Baloo NO39497/09 Øyvind Olstad 2.AK + 3.AK 4 2
Tømmeråsen`s Nani Entangen`s A1-Storm - Tømmeråsen`s Sensi NO37708/12 Ulf Harald Nilsen 2.AK + 3.AK 4 2
Avalonian`s Donna Finnvola`s Birk - Mountaineer`s Eya SE42521/2012 Dag Bay 2.AK 3 1
Bjørklitoppens Dino Bjørklitoppens Madonna - Faksfjellet's Torden NO50943/12 Bernt Qvarstein 2.AK 3 1
Buskogens Dtt Daisy Theo Des Hauts Du Barry - Buskagens Aak Trixi NO30244/12 Thomas Andre Svensen 2.AK 3 1
Finnvola`s Pater Børgsjitens Dått No - Finnvola`s Lilly NO32633/11 Frode Winge 2.AK 3 1
Flørli`s Roxy Gordvalls Mentor - Hovdmyra`s Ixi NO37857/11 Andre Bognø Kvalem 2.AK 3 1
Krabbenesmyras A-Cita 10384/07 Terje Kvilstad 2.AK 3 1
Mosjømarka`s Mocca Mosjømarka`s Tell - Troya NO37386/09 Lars Erik Østby 2.AK 3 1
Noaidons Monica Springset Classic Immage - Noaidons Sota NO39977/11 Sølvi Alise Abrahamsen Høgli/Gunn Ramsrud 2.AK 3 1
Norgordons Rush Gordvalls Jippi Ballantine's - Norkampens Baloo NO31124/09 Fredrik Schøyen 2.AK 3 1
Rastebergets Ln Torres 11603/08 Tom Roger Strøm 2.AK 3 1
Resdalen`s Alfa Imingens Ek Elle-Gant - Resdalen`s Carmen NO55900/10 Rune Kjerstad 2.AK 3 1
Stetinden`s Liver Royal Åge Hansen 2.AK 3 1
Stetindens`s Sir Julius Storm Åens Yachthoin - Ardec`s Miss Connie NO56279/11 Stig Kokkvold 2.AK 3 1
Storsteinens Anna Bella Imingens Ek Elle-Gant - Terningas Frøy NO46457/12 Jens Anders Oustad 2.AK 3 1
Svartskåras Vår Kråklifjellet`s Uno - Svartskåras Salsa NO33677/11 Trond Å Strand 2.AK 3 1
Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 2.AK 3 1
Tømmeråsens Nani NO37708/12 Ulf Harald Nilsen 2.AK 3 1
Varangerviddas La Dolce Vita Wiscombe Benromach - Sølvfarmen`s Tara NO42463/09 Henriette Hansen og Halvor Asper 2.AK 3 1
Våkleivas Maya Finnvola`s Zico - Myklegardens Ronja 02670/06 Harald Bjelke 2.AK 3 1
Bjørklitoppens Ask Faksfjellet`s Torden - Bjørklitoppens Madonna NO50944/12 Ena Anja Hermansen 3.AK 1 1
Hammarkleiva`s Izzy NO52012/10 Inger-Lise Brøndbo/Svein Erik Kjølstad 3.AK 1 1
Langsvolas Pia V`metz Du Marais DDe La Gordonniere - Krekahøgda`s Blackie NO47884/11 Jeanette Christiansen 3.AK 1 1
Zettertjärns Silba Taiko - Zettertjärns Bleika Ionasdotter SE32706/2012 Gunnar Skår 3.AK 1 1

 

UK-CUP pr-15.09.14

 

Fullstendig GS-CUP: www.gordonsetterklubben.no

Premier alle raser: www.royalura.com

 

 

Zettertjärns Vanilla Basile Du Clos De La Capitainerie - Zettertjärns Bleika Ionasdotter SE43256/2013 Trine Frøseth Nielsen 1. pr. ND kval + 1.UK 15 2
Lyngmosegaard`s Gaga Kvannildalens Champion Diesel Turbo - Lyngmosegaard`s Edna DK01313/2013 Steinar Pettersen 1.UK + 3x2.UK 15 4
Heimfjellet`s S Pepsi Rypebrinken`s Lord Moc - Heimfjellet`s Lagopus Scoticus NO42321/13 Anders H Eek 1.UK+2x2.UK 12 3
Ragg Bualia`s Rågg - Fjällbrudens Kora NO53988/12 Henry Aaseth 1.UK + 2x2.UK 12 3
Østjylland`s Sr Taya Østjylland`s PB Rass - Østjylland`s RBZ Sandy DK13845/2013 Per Jan Espeseth 1.UK + 2x2.UK 12 3
Aasrabben`s Baluba Endalshöjdens Bono - Aasrabben`s Ada NO42021/13 Henry Aaseth 1.UK + 2.UK 9 2
Jimbalayas Kenya Bjørklitoppens Speedy - Klettkovens Shira NO35781/13 Roger Tømmerholen 1.UK + 2.UK 9 2
Kvænangsfjellet`s Luna Kimi - Kvænangsfjellet`s Ilja NO31055/13 Pål Anders Wang 1.UK + 2.UK 9 2
Råkka Bualia`s Rågg - Fjällbrudens Kora NO53990/12 Gøril Hov 1.UK + 2.UK 9 2
American Gordons Tikka Hunter Springset Really Great - Noaidons Monica NO45127/13 Sølvi Alise Abrahamsen Høgli 3x2.UK 9 3
Hattlias Mors sin vovve Svartvatnets Mr.X- Ryheimens Black Connie Ronny Knutsen 1.UK 6 1
Høgtindens Aiko NO54579/12 Stein Dybvik 1.UK 6 1
Stetinden`s Tess Blåstøyten`s Pelle - Ardeck`s Miss Connie NO30577/13 Eivind Jakobsen/Thor Bernhard Sagland 1.UK 6 1
Riskammens Ao Timber Vinterveiens D Y Oskar - Riskammens Ayla NO38200/13 Arnfinn Munkvold 2.UK + 2.UK 6 2
Soknahåggån`s J Phoenix Evjegaarden`s Titus - Resdalen`s Rypi NO47705/13 Rolf Bye 2x3.UK 6 2
Troldmarkens Izak Af 5.Maj 07 Børgsjitens Dått No - Nørre Løgum`s Diva Af 5.Maj 07 DK08025/2013 Lars Brevig 2x2.UK 6 2
Zettertjärns Utrolige Cocco Langsundets Faun - Zettertjärns Häxza SE19265/2013 Gabrielle Jeanette Cappelen 2.UK + 2x3.UK 5 3
Jimbalayas Balto Bjørklitoppens Speedy - Klettkovens Shira NO35777/13 Gøran Larsen 2.UK + 3.UK 4 2
Kvænangsfjellet`s Una Kimi - Kvænangsfjellet`s Ilja NO31053/13 Gunnar Rørstad 2.UK + 3.UK 4 2
Nymarken`s Pax DK00281/13 Per Gunnar Svendsen 2.UK+3.UK 4 2
Svartbekken`s Cree Egon - Svartbekken`s Roxi NO40102/13 Kai Ivan Sterten 2.UK+3.UK 4 2
Avalonian`s Extra Åens Yes - Avalonian`s Akira SE49092/2013 Helene Stensby/Jon Eirik Stensby 2.UK 3 1
Furukammens My Taiko - Børgsjitens Bixie NO37031/13 Astrid Weider Ellefsen 2x2.UK 3 1
Furukammens Pernille Taiko - Børgsjitens Bixie NO37034/13 Torill Gjerstad Hartwig 2.UK 3 1
Gåserudhøgda`s Tahn Solheimfjellets Cash - Trollheimens Mira NO32506/13 Anette Næsje Holten og Truls Holten 2.UK 3 1
Mosjømarka`s Indi Nero - Mosjømarka`s Valkyria NO40355/13 Per Kristian Kveli 2.UK 3 1
Røsholmhøgda`s Villemo Gordvalls Mentor - Trollheimens Lizzi NO56010/12 Grethe Walvik/Geir Heggertveit 2.UK 3 1
Svartvatnets Janni Krabbstuas Zanto- Svartvatnets Toya NO37257/13 Jann Ivar Sæther 2.UK 3 1
Viggadalens Lady Noaidons Max - Viggadalens Only-One NO47862/13 Rune Carlsen 2.UK 3 1
Gullura`s Nikita Blæstøyten`s Pelle - Trixie NO44312/13 Jørgen Hodneborg/Eskild Bothner 3.UK 1 1
Gullura`s Shana Blæstøyten`s Pelle - Trixie NO44310/13 Gøran Helgesen 3.UK 1 1
Hovdmyra`s Black Beauty Martinis Niklas - Hovdmyra`s Wish You Where Here NO39821/13 Knut Tore Apeland 3.UK 1 1
Stetinden`s Aurora Borealis Blåstøyten`s Pelle - Ardeck`s Miss Connie NO30575/13 Hans-Petter Pettersen 3.UK 1 1

Premierte GS høyfjell/Lavland høst 2014

Kilde: www.royalura.com og www.gordonsetterklubben.no 

 


*NAMDAL FHK`s SNÅSAPRØVE 22.- til 24.AUGUST 2014:
GS Nymarken`s Pax DK00281/13 Per Gunnar Svendsen 2.UK
GS Hammarkleiva`s Izzy NO52012/10 Inger-Lise Brøndbo/Svein Erik Kjølstad 3.AK
GS Rastebergets Ln Torres 11603/08 Tom Roger Strøm 2.AK

*NGK`s LJØRDALENPRØVE 22.- til 24.AUGUST 2014:
GS Zettertjärns Vanilla Basile Du Clos De La Capitainerie - Zettertjärns Bleika IonasdotterSE43256/2013 Trine Frøseth Nielsen 1.UK
GS Avalonian`s Extra Åens Yes - Avalonian`s Akira SE49092/2013 Helene Stensby/Jon Eirik Stensby 2.UK
GS Ragg Bualia`s Rågg - Fjällbrudens Kora NO53988/12 Henry Aaseth 2.UK
GS Furukammens Pernille Taiko - Børgsjitens Bixie NO37034/13 Torill Gjerstad Hartwig 2.UK
GS Krabbenesmyras B-Odine Wyndancer Thunder - Zettertjärns U-Flax NO43763/11 Steinar Bøe 1.AK
GS Tysvika`s Mira V`joop Du Marais De La Gordonniere - Smølarypa`s Pia NO34055/09 Marianne Myrmo 1.AK
GS Avalonian`s Donna Finnvola`s Birk - Mountaineer`s Eya SE42521/2012 Dag Bay 2.AK
GS American Gordons Tikka Hunter Springset Really Great - Noaidons Monica NO45127/13 Sølvi Alise Abrahamsen Høgli 2.UK
GS Viggadalens Lady Noaidons Max - Viggadalens Only-One NO47862/13 Rune Carlsen 2.UK
GS Aasrabben`s Ada V`joop Du Marais De La Gordonniere - Aasrabben`s Rimi II NO39726/10 Trond Bertil Aaseth 1.AK
GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 2.AK

*STØREN JFF`s HOLTSJØPRØVE 23.- og 24.AUGUST 2014:
GS Østjylland`s Sr Taya Østjylland`s PB Rass - Østjylland`s RBZ Sandy DK13845/2013 Per Jan Espeseth 2.UK + 2.UK
GS Svartbekken`s Cree Egon - Svartbekken`s Roxi NO40102/13 Kai Ivan Sterten 2.UK
GS Soknahåggån`s J Phoenix Evjegaarden`s Titus - Resdalen`s Rypi NO47705/13 Rolf Bye 3.UK
GS Zettertjärns Utrolige Cocco Langsundets Faun - Zettertjärns Häxza SE19265/2013 Gabrielle Jeanette Cappelen 3.UK

*VESTLANDET FHK`s RAGGSTEINDALPRØVE 22.- til 24. AUGUST 2014:
GS Flørli`s Roxy Gordvalls Mentor - Hovdmyra`s Ixi NO37857/11 Andre Bognø Kvalem 2.AK
GS Våkleivas Maya Finnvola`s Zico - Myklegardens Ronja 02670/06 Harald Bjelke 2.AK
GS Mosjømarka`s Mocca Mosjømarka`s Tell - Troya NO37386/09 Lars Erik Østby 2.AK
GS Røsholmhøgda`s Villemo Gordvalls Mentor - Trollheimens Lizzi NO56010/12 Grethe Walvik/Geir Heggertveit 2.UK
GS Furukammens My Taiko - Børgsjitens Bixie NO37031/13 Astrid Weider Ellefsen 2.UK

*ROGALAND FHK`s SIRDALSPRØVE 22.- til 24.AUGUST 2014:
GS Svartskåras Vår Kråklifjellet`s Uno - Svartskåras Salsa NO33677/11 Trond Å Strand 2.AK

*HARSTAD OG VESTERÅLEN FHK`s MELÅHEIAPRØVE 23.- og 24.AUGUST 2014:
GS Høgtindens Aiko NO54579/12 Stein Dybvik 1.UK
GS Krabbenesmyras A-Cita 10384/07 Terje Kvilstad 2.AK
GS Tømmeråsens Nani NO37708/12 Ulf Harald Nilsen 2.AK

*ØYSTRE SLIDRE JFF`s PRØVE PÅ BEITOSTØLEN 23.- og 24.AUGUST 2014:
GS Heimfjellet`s S Pepsi Rypebrinken`s Lord Moc - Heimfjellet`s Lagopus Scoticus NO42321/13 Anders H Eek 2.UK

*TRYSIL FELLESFORENINGS BITTERMARKAPRØVE 23.- og 24. AUGUST 2014:
GS Åshöjdens Ask Åens Outlaw - Åshöjdens Camaron S36729/2007 Hege Leigland Nybakk 1.VK

*BODØ JFF`s SALTFJELLPRØVE 23.- og 24. AUGUST 2014:
GS Klettkovens Tikken Roald Fjæraa 2.VK kval + 5.VK finale
GS Hattlias Mors sin vovve  Svartvatnets Mr.X-Ryheimens Black Conny Ronny Knutsen 1.UK

GS Stetinden`s Liver Royal Åge Hansen 2.AK

*TROMSØ FHK`s PRØVE I TROMSØ 23.- og 24. AUGUST 2014:
GS Jimbalayas Kenya Bjørklitoppens Speedy - Klettkovens Shira NO35781/13 Roger Tømmerholen 1.UK + 2.UK
GS Jimbalayas Balto Bjørklitoppens Speedy - Klettkovens Shira NO35777/13 Gøran Larsen 2.UK + 3.UK

*RØROS JFF`s RØROSPRØVE 23.- og 24. AUGUST 2014:
GS Lyngmosegaard`s Gaga Kvannildalens Champion Diesel Turbo - Lyngmosegaard`s Edna DK01313/2013 Kristian Tomsen 1.UK+2.UK
GS Riskammens Ao Timber Vinterveiens D Y Oskar - Riskammens Ayla NO38200/13 Arnfinn Munkvold 2.UK + 2.UK
GS Troldmarkens Izak Af 5.Maj 07 Børgsjitens Dått No - Nørre Løgum`s Diva Af 5.Maj 07 DK08025/2013 Lars Brevig 2.UK
GS Zettertjärns Qillen Resdalen`s Rotax - Zettertjärns Ditzie Mimsdotter SE62048/2011 Jan Egil Pallin 2.AK + 2.AK
GS Råkka Bualia`s Rågg - Fjällbrudens Kora NO53990/12 Gøril Hov 2.UK
GS Stetindens`s Sir Julius Storm Åens Yachthoin - Ardec`s Miss Connie NO56279/11 Stig Kokkvold 2.AK

*NORSK POINTERKLUBBS PRØVE PÅ HJERKINN 29.-TIL 31.AUGUST 2014:
GS American Gordons Tikka Hunter Springset Really Great - Noaidons Monica NO45127/13 Sølvi Alise Abrahamsen Høgli/Hans Olav Lusæter2.UK
GS Østjyllans`sr Taya Boy - Girl DK13845/2013 Per Jan Espeset 1.UK

*NORSK IRSKSETTERKLUBBS TYDALSPRØVE 29.- TIL 31.AUGUST 2014:
GS Ragg Bualia`s Rågg - Fjällbrudens Kora NO53988/12 Henry Aaseth 1.UK + 2.UK
GS Aasrabben`s Baluba Endalshöjdens Bono - Aasrabben`s Ada NO42021/13 Henry Aaseth 1.UK + 2.UK
GS Lyngmosegaard`s Gaga Kvannilddalens Champion Diesel Turbo - Lyngmosegaard`s Edna DK01312/2013 Steinar Pettersen 2.UK + 2.UK
GS Resdalen`s Alfa Imingens Ek Elle-Gant - Resdalen`s Carmen NO55900/10 Rune Kjerstad 2.AK

*INN-TRØNDELAG FUGLEHUNDKLUBBS VERDALSPRØVE 29.- TIL 31.AUGUST 2014:
GS Krabbstuas Bianca Svartvatnet`s Mr X - Svartvatnet`s Dina NO58889/10 Svein Morten Laugsand 1.AK + 1.AK
GS Finnvola`s Pater Børgsjitens Dått No - Finnvola`s Lilly NO32633/11 Frode Winge 2.AK
GS Finnvola`s Tikken Børgsjitens Dått No - Finnvola`s Lilly NO32638/11 Bjørnar Boneng 1.VK finale

*AGDER FHK`S HOVDENPRØVE 29.- TIL 31.AUGUST 2014:
GS Stetindend`s Tess Blåstøyten`s Pelle - Ardeck`s Miss Connie NO30577/13 Eivind Jakobsen/Thor Bernhard Sagland 1.UK
GS Hovdmyra`s Black Beauty Martinis Niklas - Hovdmyra`s Wish You Where Here NO39821/13 Knut Tore Apeland 3.UK
GS Furukammens My Taiko - Børgsjitens Bixie NO37031/13 Astrid Weider Ellefsen 2.UK
GS Gullura`s Nikita Blæstøyten`s Pelle - Trixie NO44312/13 Jørgen Hodneborg/Eskild Bothner 3.UK
GS - Bjørklitoppens Dino Bjørklitoppens Madonna - Faksfjellet's Torden NO50943/12 Bernt Qvarstein 2.AK

*HALLINGDAL FHK`S GEILOPRØVE 29.- TIL 31.AUGUST 2014:
GS - Fuglemyras Troja Fuglemyras Parma - Norkampens Baloo NO39497/09 Øyvind Olstad 2.AK + 3.AK
GS - Norgordons Rush Gordvalls Jippi Ballantine's - Norkampens Baloo NO31124/09 Fredrik Schøyen 2.AK

RANA JFF`S SALTFJELLPRØVE 30.- OG 31.AUGUST 2014:
GS Gullura`s Shana Blæstøyten`s Pelle - Trixie NO44310/13 Gøran Helgesen 3.UK
GS Stetinden`s Aurora Borealis Blåstøyten`s Pelle - Ardeck`s Miss Connie NO30575/13 Hans-Petter Pettersen 3.UK
GS Varangerviddas La Dolce Vita Wiscombe Benromach - Sølvfarmen`s Tara NO42463/09 Henriette Hansen og Halvor Asper 2.AK
GS Bjørklitoppens Ask Faksfjellet`s Torden - Bjørklitoppens Madonna NO50944/12 Ena Anja Hermansen 3.AK
GS Zettertjärns Silba Taiko - Zettertjärns Bleika Ionasdotter SE32706/2012 Gunnar Skår 3.AK

*MIDT-TROMS FHK`S SENJAPRØVE 30.- OG 31.AUGUST 2014:
GS Tømmeråsen`s Nani Entangen`s A1-Storm - Tømmeråsen`s Sensi NO37708/12 Ulf Harald Nilsen 2.AK + 3.AKGS Taro Kimi - Troya NO33003/12 Espen Johnsen 1.VK kval
GS Bjørklitoppens Speedy Langsundets Faun - Huldrefjellets Diva Tc NO45084/10 Steinar Meleng 2.VK kval

*ØSTERDAL FHK`S DALSBYGDPRØVE 30.- OG 31.AUGUST 2014:
GS Kvænangsfjellet`s Luna Kimi - Kvænangsfjellet`s Ilja NO31055/13 Pål Anders Wang 1.UK + 2.UK
GS Troldmarkens Izak Af 5.Maj 07 Børgsjitens Dått No - Nørre Løgum`s Diva Af 5.maj 07 DK08025/2013 Lars Brevig 2.UK
GS Mosjømarka`s Indi Nero - Mosjømarka`s Valkyria NO40355/13 Per Kristian Kveli 2.UK
GS Soknahåggån`s J Phoenix Evjegaarden`s Titus - Resdalen`s Rypi NO47705/13 Rolf Bye 3.UK
GS Råkka Bualia`s Rågg - Fjällbrudens Kora NO53990/12 Gøril Hov 1.UK
GS Zettertjärns Utrolige Cocco Langsundets Faun - Zettertjärns Häkza SE19265/2013 Gabrielle Jeanette Cappelen 2.UK

*NM-LAG HJERKINN 4.SEPTEMBER 2014:
GS Egon Langsundets Faun - EZ Mira NO48134/09 Jim-Rune Øyum Pedersen
Nr 1. NM-Lag, Nr 3 individuelt og vinner av
Høyfjellspokalen
Klettkoven`s Shira Imingens Bh Gær Go - Klettkovens Tausa III 10491/08 Jim Pedersen Nr 1. NM-Lag
Magda Finnvola`s Zico - Varangervidda`s Hulda 14245/07 Edgar Henriksen Nr 1. NM-Lag

*NM-HØYFJELL HJERKINN 5.- TIL 7.SEPTEMBER 2014:
GS Buskogens Aak Trixi Smølarypa`s Ante - Kråklifjellet`s Keyla 01130/08 Thomas Andre Svendsen 3.VK kval
GS Femundhunds Prins Steinådalens Trym - Rolla NO56213/11 Hans Christian Nordvik/Knut Østmo 1.VK m/CK kval
GS Egon Langsundets Faun - Ez Mira NO48134/09 Jim-Rune Øyum Pedersen 1.VK kval

*NISK`S VANLIGE PRØVE UNDER NM PÅ HJERKINN 5.- TIL 7.SEPTEMBER 2014:
GS Nymarken`s Pax Idrefjällens Doc Holliday - Nymarken`s Karla DK00281/2013 Per Gunnar Svendsen 3.UK
GS Langsvolas Pia V`metz Du Marais DDe La Gordonniere - Krekahøgda`s Blackie NO47884/11 Jeanette Christiansen 3.AK
GS Buskogens Dtt Daisy Theo Des Hauts Du Barry - Buskagens Aak Trixi NO30244/12 Thomas Andre Svensen 2.AK
GS Aasrabben`s Ada V`Joop De Marais De La Gordonniere - Aasrabben`s Rimi II NO39726/10 Trond Bertil Aaseth 3.AK

*NGK`S PRØVE I LJØRDALEN 5.- TIL 7.SEPTEMBER 2014:
GS Gåserudhøgda`s Tahn Solheimfjellets Cash - Trollheimens Mira NO32506/13 Anette Næsje Holten og Truls Holten 2.UK
GS Trixi Bashammerens Storm - Frida NO31827/12 John Erik Amundsen 2.AK
GS Rørosviddas Cera F Rørosvidda`s Tzarek - Rørosviddas Turte NO35935/10 Pål Morten Holden 1.VK

*VEFSN JFF`S PRØVE I HATTFJELLDAL 6.- OG 7. SEPTEMBER 2014
GS Svartvatnets Janni Krabbstuas Zanto- Svartvatnets Toya NO37257/13 Jann Ivar Sæther 2.UK
GS Klettkovens Shira Jim Pedersen 1.VK finale

*GUDBRANDSDAL FHK`S SJODALSPRØVE 6.- OG 7. SEPTEMBER 2014:
GS Heimfjellet`s Pepsi Anders H Eek 2.UK + 1.UK
GS American Gordons Tikka Hunter Sølvi Alise Abrahamsen Høgli 2.UK

*NORSK DERBY HJERKINN 19.- TIL 21.SEPTEMBER 2014:
GS Zettertjärns Vanilla Basile Du Clos De La Capitainerie - Zettertjärns Bleika IonasdotterSE43256/2013 Trine Frøseth Nielsen 1.pr.Kval

*NESK SIN HJERKINNPRØVE 19.- TIL 21.SEPTEMBER 2014:
GS Sarabakks Scott Klettkoven`s Gloiat III - Faksfjellet`s Terra NO46214/09 Hans Andreas Øygarden 1.VK kval
GS Åens G. Blackie Troldmarkens Aplaus - Åens Una DK09372/2006 Arild Dahl 4.VK kval
GS Buskogens Aak Trixi Smølarypa`s Ante - Kråklifjellet`s Keyla 01130/08 Thomas Andre Svendsen 3.VK semi
GS Noaidons Monica Springset Classic Immage - Noaidons Sota NO39977/11 Sølvi Alise Abrahamsen Høgli/Gunn Ramsrud 2.AK

NGK`S SIN LJØRDALSPRØVE 20.- OG 21.SEPTEMBER 2014:

GS Trixi Bashammerens Storm - Frida NO31827/12 John Erik Amundsen 2.AK

GS Storsteinens Anna Bella Imingens Ek Elle-Gant - Terningas Frøy NO46457/12 Jens Anders Oustad 2.AK

*TRONDHEIM JFF`S HALTDALSPRØVE 20.- OG 21.SEPTEMBER 2014:
GS Svartbekken`s Cree Egon - Svartbekken`s Roxi NO40102/13 Kai Ivan Sterten 3.UK
GS Zettertjârns Utrolige Cocco Langsundets Faun - Zettertjärns Häkza SE19265/2013 Gabrielle Jeanette Cappelen 3.UK

*TROMSØ HUNDEKLUBB`S TROMSØPRØVE 20.- OG 21.SEPTEMBER 2014:
GS Kvænangsfjellet`s Una Kimi - Kvænangsfjellet`s Ilja NO31053/13 Gunnar Rørstad 2.UK + 3.UK

*NORDENFJELDSKE FHK`S SØLVHUNDPRØVE PÅ KONGSVOLD 26.- TIL 28. SEPTEMBER 2014:
GS Langsuas Boss Whiskey River`s Lucky Luke - Åshöjdens Petra NO47918/09 Gudmund Wadahl 2.VK kval
GS Rørosviddas Cera F Rørosvidda`s Tzarek - Rørosviddas Turte NO35935/10 Pål Morten Holden 1.VK semi
GS Åmosens Dylan Af 5 Maj 07 Børgsjitens Dått No - Daphne DK16893/2012 Stig Lauge Larsen/Eigil Bjørvik 1.UK
GS Viggadalens Lady Noaidons Max - Viggadalens Only-One NO47862/13 Rune Carlsen 3.UK
GS Zettertjärns Qillen Resdalen`s Rotax - Zettertjärns Ditzie Mimsdotter SE62048/2011 Jan Egil Pallin 3.AK
GS Klettkovens Aya Taiko - Klettkovens Tuula NO31208/13 Emil Ottesen 2.UK

*NORSK BRETONKLUBBS PRØVE I ÅLEN 26.- TIL 28. SEPTEMBER 2014:
GS Klettkovens Storm Taiko - Klettkovens Tuula NO31207/13 Espen Nilsen 1.UK
GS Bukkafjellets Fauna Langsundets Faun - Børgsjitens Arja NO32790/10 Arild Dahl 1.VK kval
GS Katfosåsen`s Natt Svartekällans Yatzy - Lyngrabben`s Hera De Vil NO31881/10 Siw Magnussen og Nils Olav Bottegård 3.AK
GS Luna Zettertjärns Duke - Kråklifjellet`s Era NO48799/12 Kjell Ole Oftedal 3.AK
*ØSTFOLD FHK`s PRØVE I ØSTFOLD 26.- TIL
28.SEPTEMBER 2014:
GS Lyngmosegaard`s Gaga Steinar Pettersen 3.UK
GS Hardhausens Ferrari Marianne Teisbekk 2.AK
GS Tipptoppers A-Foxy Lady Sundowner`s Vain - Bossumskogens Lapplisa NO40225/11 Birger Hermansen 2.AK
*VEST-FINNMARK FHK`S SENNALANDSPRØVE 4.- OG
5.OKTOBER 2014:
GS Taro NO33003/12 Espen Johnsen 2.VK kval

*ØSTFOLD FHK`S ØSTFOLD II-PRØVE 3.- TIL 5.OKTOBER 2014:
GS Buskogens Ella Taiko - Buskogens Aak Trixi NO55070/13 Thomas Andrè Svensen/Nicklas Isnes 2.UK
GS Skummelskogen`s Maja Løssfelteret`s Rico - Kvikneskogen`s Lara NO55868/10 Jon Ivar Grefsrud 2.AK
GS Hardhausen Floyd Hurra Fjellet`s Troy - Budalen`s Ragna Rokk NO48660/12 Fredrik Weberg-Larsen 2.AK
GS Evjegaarden`s Brea Faksfjellet`s Torden - Evjegaarden`s Happy Siba NO46121/12 Tom Erik Øygard 2.AK
GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 2.VK
GS Hardhausen Fia Hurra Fjellet`s Troy - Budalen`s Ragna-Rokk NO48661/12 Thomas Hladik 3.AK

*HED-OPP FUGLEHUNDKLUBBS MJØSPRØVE 1, 3.- TIL 5.OKTOBER 2014:

GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 1.VK m/CK kval
GS Buskogens Dtt Daisy Theo Hauts Du Barry - Buskogens Aak Trixi NO30244/12 Thomas Andre Svensen 2.VK kvel + 2.VK inale

 


 

*NM LAG LAVLAND VESTFOLD 9.OKTOBER 2014:
GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin Bothner Nr 4 NM lag + Nr 5 individuelt
GS Buskogens Dtt Daisy Theo Hauts Du Barry - Buskogens Aak Trixi NO30244/12 Thomas Andre Svensen Nr 4 NM lag
GS Buskogens Aak Trixi Smølarypa`s Ante - Kråklifjellet`s Keyla 01130/08 Thomas Andre Svendsen Nr 4 NM lag*KRISTIANSUND OG NORDMØRE JFF`S SMØLAPRØVE 
11.- OG 12.OKTOBER 2014:
GS Lyngmosegaard`s Black Grouse Kvannildalens Champion Disel Turbo - Lyngmosegaard`s Edna DK01316/2013 Trond Christian Nordgaard 1.UK
GS Soknahåggån`s I Lundesola Resdalens Rypi - Langsuas Cæsar NO31508/10 Bjarne Engen 1.AK
*NAMDAL FHK`S PRØVE I GRONGOMRÅDET 11.- OG 
12.OKTOBER 2014:
GS Trixi NO31827/12 John Erik Amundsen 3.AK
GS Heiafjellet`s Mira NO43355/09 Øystein Klokkerhaug 3.AK
*HARSTAD OG VESTERÅLEN FHK`S PRØVE I 
VESTERÅLEN 11.- OG 12.OKTOBER 2014:
GS Høgtinden`s Eika-Takira Geir-Vidar Haugen 2.AK
GS Tømmeråsen`s Nani Ulf Harald Nilsen 1.AK + 1.AK
GS Klettkovens Zack Noblige Jan-Hugo Holte 2.VK kval
GS Lb Dorris Arve Jensen 1.VK m/CK kval
GS Jimbalayas Balto Gøran Larsen 2.UK
*NM-LAVLAND VESTFOLD 10.- TIL 12.OKTOBER 2014:
GS Hurra Fjellet`s Bell-Bell Mountaineer`s Dollar - Zettertjärns Quezedilla Av Rensjôn 08561/07 Espen Andre Hansen 3.VK kval
GS Langsifjellets Tattico Diego Dovrefjellet`s Lucky - Krutrøykens Missan NO48899/11 Gunn Ingebretsen/Thor B Sagland 3.VK kval
*VESTFOLD FHK`S VESTFOLD1-PRØVE 10.-TIL 
12.OKTOBER 2014:
GS Langsvolas Pia V`metz Du Marais De La Gordonniere - Krekahøgda`s Blackie NO47884/11 Jeanette Kristiansen/Egil Christiansen 3.AK
GS Gullura`s Maja Blåstøyten`s Pelle - Trixie NO44309/13 Tom Einar Rasmussen 2.UK
*OFOTEN FUGLEHUNDKLUBBS PRØVE I SKJOMEN 18.- 
OG 19.OKTOBER 2014:
GS Bjørklitoppens Speedy NO45084/10 Steinar Meleng 2.VK
*NVK AVD TRØNDELAG`S PRØVE PÅ HEMNKJØLEN 18.- 
OG 19.OKTOBER 2014:
GS Zettertjärns Uniqe Chablis Langsundets Faun - Zettertjärns Häkza SE19266/2013 Trine Frøseth Nielsen/Kenneth Bjørnstad 1.UK
GS Zettertjärns Varri Basile Du Clos De La Capitainerie - Zettertjärns Bleika IonasdotterSE43253/2013 Willy Trehag 1.UK
GS Resdalen`s Alfa Imingen`s Ek-Elle Gant - Resdalen`s Carmen NO55900/10 Rune Kjerstad 3.AK + 3.AK
*VESTFOLD FHK`S VESTFOLD II-PRØVE 17,- TIL 
19.OKTOBER 2014:
GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 3.VK kval
GS Zettertjärns Råza Merkesdalens Pai - Zettertjärns U-Hell SE60838/2011 Øystein Green 3.AK
*HED-OPP`S MJØSPRØVEN II 25.- OG 26. OKTOBER 
2014:
GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 3.VK kval
GS Katfosåsen`s Natt Svartekällans Yatzy - Lyngrabben`s Hera De Vil NO31881/10 Siw Magnussen/Nils Olav Bottegård 1.AK