Premierte GS høyfjell høst 2015

Info hentet fra NGK`S fullstendige lister på: www.gordonsetterklubben.no 

Oppdatert 12.10.2015

I VK-cupen har nå Langsifjellets Tattico Diego (Gunn S. Ingebretsen) overtatt ledelsen med 34 poeng.  Klettkovens Tikken (Roald Fjærå) er nummer to med 21 poeng.  Nummer tre er Åens G Blackie (Arild Dahl) med 17 poeng.

I AK-cupen leder fortsatt Patjanens Black Beauty (Line Kvilstad) med 12 poeng etter 2x1.AK. Nummer to er Luca (Frank Westvik) med 7 poeng.Tredjeplassen deles av 12 hunder med hver sin 1.AK og 6 poeng.

I UK-cupen leder Bjørklitoppens Lycke (Elin Andersen) . Lycke har 40 poeng. Sarabakks Lucifer (Lars Ådne Arnesen) har andreplassen på lista med 35 poeng. Reisarypas Still Going Strong (Ola Dyrstad) er på tredjeplass med 21 poeng. 

På skogen leder nå TG Buzz (Marius Jørve Arnesen) med sine 17 poeng. Bossbøens Lotta (Egil Åsli) er nummer to med 12 poeng.Endalshøjdens Billie Jean (William Lysgård) er på tredjeplass med 11 poeng. 

 

*NAMDAL FHK SNÅSAPRØVEN 21.- 23.AUGUST 2015:

GS Åens G. Blackie Troldmarkens Applaus - Åens Una DK09372/2006 Arild Dahl 1.VK finale

GS Rypebrinken`s Wargo Rypebrinken`s Lord Moc - Luna NO54986/12 Håvard Rødsjø 1.VK kval GS Zettertärns Zinja Taiko - Zettertjärns Bleika Ionasdotter SE32707/2012 Dag Ove Johansen 1.AK

GS Sarabakks Lucifer Egon - Faksfjellet`s Terra NO37736/14 Lars Ådne Arnesen 2.UK

GS Heimfjellet`s Tessa Rypebrinken`s Lord Moc - Heimfjellet`s Lagopus Scoticus NO50577/14 Tor Kjølner/Anders Eek 3.UK

GS Merkesdalens Qvikk Zettertjärns Qaxig - Zettertjärns Belle NO41654/14 Torgeir Hallan 3.UK

GS Heimfjellet`s Pepsi Rypebrinken`s Lord Moc - Heimfjellet`s Lagopus Scoticus NO42321/13 Anders Eek 2.AK

GS Lonbakken`s Z-Fart Egon - Børgsjiten`s Era NO39448/14 Alfred Olsen 2.UK

*NESK`S KIÆRPRØVE 21.-23.AUGUST 2015:

GS Riskammens Ao Frøken Fryd Vinterveiens D Y Oskar -. Riskammens Ayla NO38202/13 Anne Lene Andersen/Oddgeir Andersen 1.AK

*ROGALAND FHK`S SIRDALPRØVE 21.- 23.AUGUST 2015:

GS Bjørklitoppens Dino Faksfjellet`sTorden - Bjørklitoppens Madonna NO50943/12 Bernt Qvarstein 1.VK

*NGK`S PRØVE I LJØRDALEN 21.- 23.AUGUST 2015:

GS Vajskær Cora Troldmarkens Chicko - Rana DK03770/2014 Lorenz E Clemmesen 1.UK

*STØREN JFF`S PRØVE I HOLTSJØEN 22.- 23.AUGUST 2015:

GS Soknahåggån`s I Lundesola Langsuas Cæsar - Resdalens Rypi NO31508/10 Bjarne Engen 1.VK

GS Bjørklitoppens Nora Porsangervidda`s Black Hunter - Bjørklitoppens Madonna NO44582/14 Marit Bjercke 3.UK

GS Zettertjârns Vanilla Basile Du Clos De La Capitainerie - Zettertjärns Bleika Ionasdotter SE43256/2013 Trine Frøseth Nielsen 1.AK

GS Zettertjärns Utrolige Cocco Langsundets Faun - Zettertjärns Häkza SE19265/2013 Gabrielle Jeanette Cappelen 2.AK

*HARSTAD OG VESTERÅLEN FHK`S MELÅAPRØVE 22.- 23.AUGUST 2015:

GS Tømmeråsen`s Tina Svartkulpens - Tømmeråsen`s Ina NO55718/12 Svein Solbakken 2.AK GS Patjanen`s Black Beauty Finnvola`s Kid - Patjanen`s Santa-Inez SE32933/2011 Line J Kvilstad 1.AK + 1.AK

GS Askeskogens Alfa Odin - Hovdmyra`s Emma NO32301/12 Rigmor Linaker 2.AK

GS Tømmeråsen`s Susi Entangen`s A1-Storm - Tømmeråsen`s Tana II NO38921/11 Svein Harald Nicolaisen 1.AK

*RØROS JFF`S RØROSPRØVE 22.- 23.AUGUST 2015:

GS Langsvolas Pia V`metz Du Marais De La Gordonniere - Krekahøgda`s Blackie NO47884/11 Jeanette og Egil Christiansen 3.AK

GS Junkerens Nasti Langsundets Galggo - Huldrefjellets Tessie Tc II NO53196/11 Asbjørn Eriksen 3.AK

*ØYSTRE SLIDRE JFF`S PRØVE PÅ BEITOSTØLEN 22.- 23.AUGUST 2015:

GS Zelma Vinterveiens D Y Oskar - Dina NO37462/14 Karin Østby 3.UK

GS Avalonian`s Donna Finnvola`s Birk - Mountaineer`s Eya SE42521/2012 Dag Bay 1.AK

*TROMSØ HUNDEKLUBBS TROMSØPRØVE 22.- 23.AUGUST 2015:

GS Bjørklitoppens Divi Porsangervidda`s Black Hunter - Bjørklitoppens Madonna NO44583/14 Lars-Thomas Nordkild 1.UK + 3.UK

GS Bjørklitoppens Lycke Porsangervidda`s Black Hunter - Bjørklitoppens Madonna NO44580/14 Elin Johanne Andersen 1.UK + 1.UK

GS Reisarypa`s Still Going Strong Porsangervidda`s Black Hunter - Reisavannet`s Akela NO50112/14 Ola Dyrstad 2.UK + 1.UK

GS Olga Finnvola`s Zico - Varangerviddas Hulda 14244/07 Gunnar Rørstad 2.AK

GS Bjørklitoppens Madonna Kvænangfjellet`s Kyros - Huldrefjellets Diva Tc 18300/07 Elin og Sverre Andersen 2.VK kval

GS Bjørklitoppens Speedy Langsundets Faun - Huldrefjellets Diva Tc NO45084/10 Steinar Meleng 3.VK kval

*STJØRNA JFF`S FOSENPRØVE 26.-27.AUGUST 2015:

GS Harry V`mets Du Marais De La Gordonniere - Stjernetoppens Stella NO40456/11 Anita Inderdal 1.VK

*NORDENFJELDSKE FHK`S SØLVHUNDPRØVE 28.- 30.AUGUST 2015:

GS Zettertjârns Y-Togo Resdalen`s Rotax - Zettertjärns Ditzie Mimsdotter SE21209/2014 Odd Joar Oksås 2.UK + 1.UK

GS Zettertjärns Utrolige Cocco Langsundets Faun - Zettertjärns Häkza SE19265/2013 Gabrielle Jeanette Cappelen 3.AK

*AGDER FHK`S HOVDENPRØVE 28.-30.AUGUST 2015:

GS Langsifjellets Tattico Diego Dovrefjellet`s Lucky - Krutrøykens Missan NO48899/11 Gunn Ingebretsen/Thor Bernhard Sagland 2.VK finale

*NBK`S PRØVE I HALTDALEN 28.- 30.AUGUST 2015:

GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 2.AK

GS Femundhunds Humla Steinådalens Trym - Rokka NO56216/11 Knut Østmo 1.VK kval

*ITFK`S VERDALPRØVE 28.-30.AUGUST 2015:

GS BørgsjitensVd Faiza Langsifjellets Tattico Diego - Langsundets Ville NO48911/14 Mona og Marius Aakervik 1.UK

GS Langsundets Ville Finnvola`s Kid - Langsundets Lille-Ti NO48036/09 Marius og Mona Aakervik 1.VK kval

GS Sarabakks Lucifer Egon - Faksfjellet`s Terra NO37736/14 Lars Ådne Arnesen 1.UK

GS Åens Hexa Glavaris Dv Ztorm - Vinterdalens Tillaaen NO32786/14 Frode Winge 1.UK

*BODØ JFF`S SALTFJELLPRØVE 29.-30.AUGUST 2015:

GS Luca NO47604/12 Frank Westvik 3.AK

*MIDT-TROMS FHK`S SENJAPRØVE 29.-30.AUGUST 2015:

GS Bjørklitoppens Speedy Langsundets Faun - Huldrefjellet`s Diva Tc NO45084/10 Steinar Meleng 1.VK m/CK kval

GS Bjørklitoppens Lycke Porsangervidda`s Black Hunter - Bjørklitoppens Madonna NO44580/14 Elin Johanne Andersen 2.UK + 1.UK

GS Bjørklitoppens Black Magic Porsangervidda`s Black Hunter - Bjørklitoppens Madonna NO44581/14 Stig Sagen 1.UK

*VADSØ JFF`S VADSØPRØVE 29.-30.AUGUST 2015:

GS Tømmeråsen`s Arya Stark Taro - Tømmeråsen`s Ina NO50385/14 Espen Johnsen 2.UK + 1.UK

*NM LAG HJERKINN 3.SEPTEMBER 2015: Gordon setter Nr 6 NM-lag

*NM HØYFJELL 4.-6.SEPTEMBER 2015:

GS Langsuas Boss Whiskey River`s Lucky Luke - Åshöjdens Petra NO 47918/09 Gudmund Wadahl 3.VK kval

*NPK`S PRØVE PÅ HJERKINN 4.-6.SEPTEMBER 2015:

GS Tøfteaasen`s Pia Krabbstuas Zanto - Akaheia`s Liss NO40648/14 Robert Aas 1.UK

GS Bjørklitoppens Black Magic Porsangervidda`s Black Hunter - Bjørklitoppens Madonna NO44581/14 Stig Sagen 3.UK

GS Aasrabben`s Aila V`joop Du Marais De La Gordonniere - Aasrabben`s Rimi II NO39727/10 Stein Løkken 2.AK

*VEST-FINNMARK FHK`S PRØVE I KAUTOKEINO 4.- 6.SEPTEMBER 2015:

GS Porsangervidda`s Black Hunter Kimi - Kvænangsfjellet`s Thea NO36260/12 Harry Arnold Hansen 2.VK kval + 1.AK

GS Reisarypas Still Going Strong Porsangerviddas Black Hunter - Reisavannet`s Akela NO50112/14 Ola Dyrstad 2.UK + 1.UK

GS Lille My Taro - Gråsjövalens Quicksilver NO39793/14 Benjamin Pettersen 3.UK

GS Månafossen`s Maja Ravn - Pmb Tess NO35756/11 Vegard Herheim 2.AK

GS Svartbekken`s Dana Egon - Finnvola`s Shakira NO54229/13 Morten Mydland 3.UK

GS Kvænangsfjellets Una NO31053/13 Gunnar Rørstad 1.AK GS Tømmeråsen`s Arya Stark NO50385/14 Espen Johnsen 3.UK

GS Bjørklitoppens Black Usher Porsangervidda`s Black Hunter - Bjørklitoppens Madonna NO44578/14 Sonja Pauline Hansen 1.UK

*NGK`S PRØVE I LJØRDALEN 4.-6.SEPTEMBER 2015:

GS Trillefjellet`s Only X Åshöjdens Xantos - Faksfjellet`s Turborypa NO46829/14 Evelyn M Jonathans/Anne Furustad 3.UK

*NISK`S PRØVE I TYDALEN 4.-6.SEPTEMBER 2015:

GS Killian Langsifjellets Tattico Diego - Imingens Jf MayhemNO37570/14 Marielle Tvedt/Rune Skeie 3.UK

*GUDBRANDSDAL FHK`S PRØVE I SJODALEN 5.- OG 6.SEPTEMBER 2015:

GS Rånja Knut Ander Hegge 2.AK GS Heimfjellet`s P Milo Roger Hansen/Anders Eek 2.AK

GS Kråklifjellet`s Niila Bjørn Bjørgen/Ole I Skaansar 4.VK

*ØSTERDAL FHK`S PRØVE I DALSBYGDA 5.- OG 6.SEPTEMBER 2015:

GS Hollywood Rolf Bye 3.AK GS Tøfteåsens Pia Robert Aas 2.UK

*RANA JFF`S PRØVE PÅ SALTFJELLET 5.- OG 6.SEPTEMBER 2015:

GS Klettkovens Tikken Imingens Trønder Trøkk - Klettkovens Gild NO57457/09 Roald Fjæraa 1.VK kval + 1.VK m/Cacit finale

*TROMSØ FUGLEHUNDKLUBBS PRØVE I TROMSØOMRÅDET 19.- 20.SEPTEMBER 2015:

GS Varangerviddas Helga Edgar Henriksen 1.AK

GS Porsangervidda`s Black Lord NO36261/12 Tom Lundberg 1.AK

*NORSK DERBY PÅ HJERKINN 25.-27.SEPTEMBER 2015:

GS Bjørklitoppens Lycke Porsangervidda`s Black Hunter - Bjørklitoppens Madonna NO44580/14 Elin Johanne Andersen 3.pr kval + 2.pr semi

GS Sarabakks Lucifer Egon - Faksfjellet`s Terra NO37736/14 Lars Ådne Arnesen 2.pr kval + 4.pr finale

*NVK`S TRIPPELPRØVE PÅ HJERKINN 25.- 27.SEPTEMBER 2015:

GS Åens G Blackie Troldmarkens Aplaus - Åens Una Arild Dahl 2.VK finale

*TRONDHEIM JFF`S HALTDALSPRØVE 26.- OG 27.SEPTEMBER 2015:

GS Zettertjärn`s Vånna Basile Du Clos De La Capitainerie - Zettertjärn`s Bleika Ioanasdotter SE43257/2013 Kristina Edh 3.AK

*ØSTFOLD FHK`S PRØVE 25.-27.SEPTEMBER:

GS Buskogens Aak Trixi Smølarypa`s Ante - Kråklifjellet`s Keyla 01130/08 Thomas Andre Svensen 1.AK

GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 2.AK + 4.VK kval

GS Gullura`s Rex Nicko - Trixie NO44561/11 Bjørn Magnussen 2.AK

GS Hardhausen Floyd Hurra Fjellet`s Troy - Budalen`s Ragna-Rokk NO48660/12 Fredrik Weberg-Larsen 4.VK kval

GS Hardhausen Exxon Åens Newton - Budalen`s Ragna-Rokk NO35380/12 Tore Arnfinn Ottosen/Gry Eriksen 1.AK

*UNGHUND GRAND PRIX PÅ RJUKAN 2.- TIL 4.OKTOBER 2015:

GS Tøfteaasen`s Pia Krabbstuas Zanto - Akaheia`s Liss NO40648/14 Robert Aas/Johan Ulrik Aas 4.premie

*RANA JFF`S SALTFJELLPRØVE 3.- OG 4.OKTOBER 2015:

GS Taiko 13696/06 Gunnar Skaar 1.VK m/CK

GS Malmbekkens Akki NO37408/14 Per Roar Aas 2.UK

GS Luca Katrine og Frank Westvik 1.AK

*VEST-FINNMARK FHK`S SENNALANDSPRØVE 3.- OG 4.OKTOBER 2015:

GS Tømmeråsen`s Tarzan Taro - Tømmeråsen`s Ina NO50381/14 Per Ivar Langaunet 3.UK

GS Porsangervidda`s Black Hunter Kimi - Kvænangsfjellet`s Thea NO36260/12 Harry Hansen/Sonja Hansen 3.VK kval

GS Reisarypas Still Going Strong Porsangervidda`s Black Hunter - Reisavannet`s Akela NO50112/14 Ola Dyrstad 2.UK

*VESTFOLD FHK`S PRØVE 2.-4.OKTOBER:

GS Hardhausen Floyd Hurra Fjellet`s Troy - Budalen`s Ragna-Rokk NO48660/12 Fredrik Weberg-Larsen 2.VK kval

GS Langsifjellets Tattico Diego Dovrefjellet`s Lucky - Krutrøykens Missan NO48899/11 Gunn Ingebretsen/Thor Bernard Sagland 2.VK kval + 5.VK semi

GS Trixie Finnvola`s Kid - Oda Av Nassa 20584/08 Kristin og Eskild Bothner 3.VK kval

GS Bossumskogens Lapplisa Tl Birk - Ratcha 10855/06 Birger Hermansen 1.VK m/CK semi

GS Tipptoppers A-Foxy Lady Sundowner`s Vain - Bossumskogens Lapplisa NO40225/11 Birger Hermansen 3.VK semi

GS Perle Taiko - Solo NO57511/13 Ola Lunden Nedrejord 1.UK + 2.UK

GS Hardhausen Ferrari Hurra Fjellet`s Troy - Budalen`s Ragna-Rokk NO48662/12 Marianne Teisbekk 2.AK

GS Fresno Finnvola`s Grieg - Fjellhvil`s Vicky NO31290/11 Geoff Wolf 2.AK

GS Buskogens Kira Taiko - Buskogens Aak Trixi NO55071/13 Bård Inge Skisaker 2.AK

GS Silja Norgordons Rush - Tonekollens Epi NO39099/14 Tor Erling Aanerud 2.UK

GS Heimfjellet`s P. Milo Hurra Fjellet`s Troy - Heimfjellet`s Lagopus Lagopus NO48736/12 Roger Hansen 2.AK

GS Gullura`s Rappo Nicko - Trixie NO44557/11 Eskild Bothner 2.AK

*KRISTIANSUND OG NORDMØRE JFF`S SMØLAPRØVE 10.- OG 11.OKTOBER 2015:

GS Soknahåggån`s I Lundesola Langsuas Cæsar - Resdalens Rypi NO31508/10 Bjarne Engen 1.VK m/CK kval

GS Ferry Fjällbrudens Camaro - Bjeckerdalens Ronja SE24333/2014 Åse Bollingmo 2.UK

*NAMDAL FHK`S PRØVE I TUNNSJØ/LIERNE 10.- OG 11. OKTOBER 2015:

GS Kvænangsfjellet`s Luna Kimi - Kvænangsfjellet`s Ilja NO31055/13 Pål Anders Wang 1.VK m/CK

GS Kvisletoppen`s Bayliss Svein Morten Laugsand 1.UK GS Sarabakks Lucifer Lars Ådne Arnesen 1.UK

GS Allison William Lysgård 2.UK GS Porsangervidda`s Queen Øystein Klokkerhaug 1.AK

*NORD-TROMS FHK`S PRØVE I REISADALEN 10.- OG 11. OKTOBER 2015:

GS Fjellhvil`s Orri Fjellhvil`s Corvus Corax - Fjellhvil`s Røysa NO31118/14 Cecilie Dahl Karlsen 1.UK

*NM LAG HAMAR 8.OKTOBER: Gordon Setter 53 poeng Nr 2 NM lag

*NM HED-OPP HAMAR 9.-11.OKTOBER:

GS Rørosviddas Cera F Rørosvidda`s Tzarek - Rørosvidda`s Turte NO35935/10 Pål Morten Holden 2.VK kval

GS Langsifjellets Tattico Diego Dovrefjellet`s Lucky - Krutrøykens Missan NO48899/11 Gunn Ingebretsen/Thor Bernhard Sagland 3.VK kval + 1.VK